Aktuální ohlášky

Aktuální ohlášky

PROSBA O POMOC - BRIGÁDA

Úklid kostela sv. Kateřiny před porciunkulovou slavností se koná v sobotu 27. 7. od 9.30 hod. Předem děkujeme všem, kdo pomohou kostel připravit na oslavu.

Prosíme opět o pomoc s vyklízením budovy proboštství v úterý 30. 7. ve 14 hod., sraz u bočního vchodu do kláštera od budovy "Oděvy". Úklid věcí před kaplí sv. Barbory a chodby před kůrem.

Termíny vyklízení v srpnu budou v ohláškách na webových stránkách farnosti, případně na vývěskách. Všem ochotným pomoci velice děkujeme.

 

Nedělní bohoslužby

V neděli 28. července budou od 8.00 hod. mše sv. ve Strmilově a v Jarošově. Od 11.00 hod. bude mše sv. v Deštné a poutní mše sv. v Roseči. V Kunžaku od 9.30 hod. a v Kostelní Radouni a Nové Včelnici od 11.00 hod. se uskuteční bohoslužby slova.

Pouť k sv. Jakubu

Svatého Jakuba Staršího, apoštola a patrona kostela v jindřichohradeckém parku si připomeneme při mši sv. v sobotu 27. července od 17.00 hod. Mše v proboštském kostele nebude.

Pouť v Roseči a v Sedle

Poutní mše sv. v Roseči ke cti sv. Anny bude slavena v neděli 28. července od 11.00 hod. Budou při ní požehnány opravené varhany, které pak od 14.00 hod. můžeme vyslechnout při slavnostním koncertu. V sobotu 27. července v 11.00 hod. se uskuteční anenská poutní mše sv. také v Sedle u Číměře.

Mše sv. v Číměři o týden později nebude a místo ní se slaví v sobotu 3. srpna od 15.00 hod. poutní mše v Bílé.

Přihlašování k výuce náboženství

Přihlášky pro školní rok 2024/2025 přijímáme přes elektronický formulář - najdete ho na našem webu jako šedé tlačítko "PŘIHLÁŠKA". Pro příští školní rok nabízíme výuku od nejmenších dětí (předškoláci od 5 let) až po středoškoláky. Výuka bude probíhat ve farnosti a na některých základních školách, v závislosti na počtu přihlášených dětí na konkrétní škole. Na všechny děti se už teď těšíme!

Mobilní aplikace "Farnost do kapsy"

Farníky - uživatele chytrých telefonů vybízíme k nainstalování aplikace Farnost do kapsy (k dispozici pro systém Android i iOS). V aplikaci vyberte farnosti, které máte zájem sledovat (Římskokatolická farnost - proboštství Jindřichův Hradec). V rámci aplikace máte snadno k dispozici aktuální pořad bohoslužeb či nové články z webových stránek farnosti. Ty, kdo si tuto aplikaci nainstalovali už dříve, prosíme o zkontrolování odběru notifikací "důležitá sdělení farnosti" - najdete v nastavení konkrétní farnosti. Touto cestou získáte přístup k automaticky rozesílaným zprávám např. o změnách v pořadu bohoslužeb nebo o akcích ve farnosti. Děkujeme, že s námi udržujete kontakt.