Znak proboštství Římskokatolická farnost -
proboštství Jindřichův Hradec

Krásný pátek všem,
na úvod vám chci poděkovat, že máte zájem společně oživit nástěnku v kostele křížovou cestou. Některá zastavení jsou již rozebrána: VIII. zastavení (plačící ženy) si vybral Adámek Kubas, XII. zastavení (Pán Ježíš umírá) si vybrala Emička Kubasová. Z ostatních zastavení zatím lze vybírat, hlásili se již Slavíkovi s příbuznými a také Zemanovi, takže je velká naděje, že naše dílo zvládneme dokončit :-). Volejte a pište mi, abychom si křížovou cestu rozebrali všichni co nejdříve. Děkuji moc!
Dnes vám posílám druhou část postního průvodce a těm nejstarším z vás chci doporučit, aby si přečetli 4 číslo našeho farního zpravodaje, které nyní vyšlo (najdete ho na webu proboštství). Je zde krásná promluva papeže Františka týkající se pokušení Krista na poušti. Také zde najdete jeho 15 jednoduchých rad, jak zvládnout skutky lásky a správně prožívat postní dobu (část najdete i v průvodci).
Připomínám všem také, že v kostele najdete Postní kasičky, které si můžete odnést domů a přispívat do nich po troškách pro potřebné. Přeji vám krásný víkend a také jarní prázdniny příští týden. Eva