Znak proboštství Římskokatolická farnost -
proboštství Jindřichův Hradec

Zdravím všechny děti,

Minulý týden jste si doma četli příběh o Noemově arše a potopě světa. Že se i naše církev podobá Noemově arše si můžeme přečíst v jedné z luštěnek. Jakou lodí je církev si musíte vyluštit sami a rodiče vám určitě pomohou.

Měsíc říjen je zvlášť zasvěcený Panně Marii. To znamená, že si na ni častěji vzpomínáme, a proto se často modlíme modlitbu, které se říká růženec. Ráda bych se jej s vámi pomodlila, ale protože se nemůžeme scházet, věřím, že to zvládnete i vy doma s rodiči. Posílám vám v příloze k vytištění modlitbu růžence s obrázky, které si můžete vybarvit, dokonce i vystříhnout a udělat z nich takový svůj papírový růženec. Pozorně si list s rodiči pročtěte, je tam návod, jak na to, a určitě se vám vlastní růženec podaří. Abychom se o Panně Marii dozvěděli více, máte tu připravenu ještě jednu luštěnku.

Starším dětem je dnes věnována minikatecheze z pastoračního centra k 30. neděli v mezidobí, která nás tento týden čeká. Přečtěte si ji a můžete si též vytisknout kartičky, které se k ní vážou. Pokud budete mít chuť, vyplňte si také luštěnky a pomodlete se modlitbu růžence. Přeji všem krásný víkend plný dobré nálady a Pán ať nás všechny chrání. Vaše Eva